2008 results

 

Place Number Runner Club Age Cat Time
1 175 Matt James Hereford Couriers M 33m34s
2 190 John Pullen Wye Valley Runners MV40 33m51s
3 91 Clifford Berry Ledbury District Harriers MV45 34m44s
4 170 Richie Richards Wye Valley Runners MV45 34m51s
5 75 David Setchfield UA M 35m19s
6 97 Mark Davies Wye Valley Runners M 36m10s
7 85 Nigel Misselbrook Croft Ambrey MV45 36m20s
8 89 Ashley Cooke Hereford Couriers MV50 36m30s
9 94 Ted Shaughnessy Cheltenham Harriers M 36m50s
10 187 Chris Ward Midland Masters MV50 37m02s
11 192 Bradley Crouch Ledbury District Harriers M 37m12s
12 169 Simon Powney Croft Ambrey M 37m17s
13 188 Cameron Jefford UA MV45 37m20s
14 167 Jeremy Latham UA MV45 37m30s
15 100 Jonathan Barnes Hereford & County AC M 37m37s
16 61 Adrian Norsworthy UA M 37m43s
17 95 Peter Williams MDC MV50 38m41s
18 178 Steve Herington Hereford Couriers MV50 38m38s
19 174 Paul Turner UA M 39m21s
20 65 Philip Court Westbury Harriers M 39m42s
21 74 James Matthews UA MV50 39m58s
22 165 Nick Hitching Malvern Joggers M 40m00s
23 166 Alison Cooke Hereford Couriers FV45 40m03s
24 83 Margaret Cumming Spirit of Monmouth RC F 40m27s
25 168 Jon Utley Croft Ambrey M 40m38s
26 195 Peter Short Forest of Dean MV50 40m44s
27 98 Evan Stanley Almost Athletics MV45 40m51s
28 171 Kevin Barnes Hereford Couriers MV45 40m52s
29 99 Helen Keaton Wimbledon Windmillers F 41m01s
30 82 Tom Davies Croft Ambrey MV50 41m19s
31 185 Allan Meek UA MV40 41m44s
32 76 Darren Ramage UA M 42m03s
33 194 Rod Taylor Droitwich AC MV50 42m13s
34 78 Steven Jones UA MV45 42m29s
35 172 Steve Bellingham UA M 42m42s
36 80 Nicola Turvey Croft Ambrey FV45 42m55s
37 179 Julie Marshall Malvern Joggers F 42m56s
38 176 Vicky Sivertsen Malvern Joggers FV40 43m21s
39 64 Colin Mutton UA MV50 43m25s
40 79 Richard Jones UA MV40 43m54s
41 67 Philip Jackson Malvern Joggers MV50 44m07s
42 92 Charlie Exton Hereford & County AC MV40 44m34s
43 72 Julie Caseley Malvern Joggers FV45 45m27s
44 177 Christopher Barker Malvern Joggers MV50 45m57s
45 181 Bruce Rowell UA M 46m35s
46 96 Christopher Jolley UA MV50 46m38s
47 186 Kieran Murphy UA M 46m56s
48 191 Richard Lee Ledbury District Harriers MV40 49m15s
49 84 David Chittock Almost Athletes MV40 49m35s
50 183 Ben Clayton UA M 50m01s
51 184 Philip Clayton UA MV45 50m01s
52 70 Eric Bromage Malvern Joggers MV50 50m12s
53 86 David Morgan UA MV40 50m25s
54 87 Stuey Akerrs UA M 50m36s
55 88 Thomas Baker UA M 50m36s
56 71 Andrew Astill UA MV45 51m03s
57 173 Abby Hawkins UA F 51m49s
58 73 Samantha Caseley Malvern Joggers F 52m01s
59 193 Graham Nicholson Ross Running Club MV50 52m15s
60 68 Anna Martin UA F 52m29s
61 180 Carl Garbett UA M 52m49s
62 189 Gareth Williams UA MV40 53m22s
63 69 Michelle Adam UA F 55m04s
64 77 James Booth Malvern Hash UA MV50 55m38s
65 90 Brian Kidner UA MV45 55m43s
66 182 Belinda Morgan UA F 61m59s
     Â
 62 Sally Green UA FV40 Did not start
 63 Kareen Mann Malvern Joggers FV45 Did not start
 81 Suzanne Turvey Croft Ambrey F Did not start
 93 Max Shaughnessy Cheltenham Harriers M Did not finish

 

Font Resizer
Contrast